15.12.2020

Bioret Agri gavo prestižinį EuroTier apdovanojimą

EuroTier yra pirmaujanti pasaulyje gyvulininkystės mugė, pristatanti ir pripažįstanti naujoves žemės ūkio sektoriuje. Mugės akcentas – EuroTier inovacijų apdovanojimas, kuris įteikiamas kas dvejus metus. Tai pasaulinis pripažinimas už technologines naujoves.

Bioret Agri ne kartą pelnė apdovanojimus už naujos įrangos koncepcijas, kurios teigiamai veikia pieno pramonę ir užtikrina gyvulių gerovę. Šiemet Bioret Agri buvo įteiktas EuroTier apdovanojimas. Teršalų kiekio pieno ūkiuose mažinimas buvo pagrindinė Inovacijų apdovanojimų tema. Bioret Agri gaminys DELTA X apdovanotas sidabro medaliu.

Delta X apsaugo nuo srutų susidarymo

DELTA X neleidžia susidaryti srutoms. Taip žymiai sumažinamas išmetamo amoniako kiekis ir nemokamai gaminamos vertingos organinės medžiagos ir koncentruotos organinės trąšos.

Atliekos skirstomos dvejopai: skysčiai viena kryptimi, o kietos medžiagos – kita kryptimi.

 Kaip tai veikia?

 • Perėjimo dangose įmontuoti du kanalai su sustiprintais diržais ir atskyrimo sistema.

 • Kiekvienoje kanalo pusėje yra padaryti 3% nuolydžiai, kad atliekos būtų sunkio jėgos ar grandymo būdu įstumtos į kanalus.

 • Išilginius diržus, pritvirtintus prie kiekvieno kanalo pagrindo, lėtai ir nuolat varo du besisukantys skriemuliai.

 • Viršutinis diržas stumia kietas atliekas (mėšlą) link atliekų duobės, esančios pastato gale.
 • Grįždamas apatinis diržas perneša skystas atliekas (šlapimą) į kitą pastato galą, kur jis patenka į atliekų duobę ir vėliau gali būti išsiurbtas.

Delta X privalumai

 • Greitas šlapimo atskyrimas nuo mėšlo leidžia jam nedelsiant nutekėti į drenažo sistemą, o po to jis laikomas lauke. Kadangi jis nesimaišo su oru ir mėšlu, išsiskiria 70% mažiau amoniako.
 • Švaresnės karvidės grindys.
 • Nebelieka nemalonaus amoniako kvapo ir dėl jo galinčių atsirasti kvėpavimo problemų.
 • Tiek karvės, tiek darbuotojai kvėpuoja lengviau.
 • Didėja karvių produktyvumas, mažėja lėtinių ligų.
 • Geresnės kokybės kietosios atliekos, daugiau metanizavimo, kompostavimo ar barstymo galimybių. Atlikus tyrimą bus patvirtinta, kad anglies balansas ūkyje yra pagerėjęs, kiekybiškai sumažinant CO2 emisiją karvei per metus.
 • Perdirbtos koncentruotos skystos atliekos grįš į aplinką kaip pasėliams skirtas azoto biostimuliatorius. Tai nemokama ir ekologiška.
 • Šių 2 formų atliekos bus geriau panaudojamos mėšlo barstymui, o kiekviena kieta arba skysta forma gali būti naudojama skirtingu ir optimaliu laiku, atsižvelgiant į pasėlių poreikius. Taip pat galima pasiekti didesnį tikslumą.

Sumažinus sintetinių azoto trąšų ir įvertinus iš karvidės neišmetamo azoto oksido ir kietųjų atliekų metano kiekį, nauda planetai – maždaug 3–4 tonos CO2 vienai karvei per metus. Tai puiki žinia pieninių karvių augintojams, kuriems keliamas vis didesnis spaudimas dėl visuotinio atšilimo.

 

Pirmieji įrenginiai bus įrengti kitais metais

Ilgus metus trunkantis DELTA X koncepcijos tyrimas ir plėtojimas leido pristatyti penkis patentus Prancūzijoje ir užsienyje. Prototipas buvo patvirtintas GAEC DU BUISSON pieninių karvių ūkyje (Abbaretz, Prancūzija) faktinėmis eksploatavimo sąlygomis.

DELTA X bus oficialiai parduodamas nuo 2021 m. balandžio mėn., o pirmasis įrenginys Olandijoje bus įrengtas jau tais pačiais metais. Planuojama, kad Prancūzijoje bus įrengti dar du DELTA X įrenginiai. Vienas iš jų bus įrengtas renovuotame ūkyje Prancūzijoje 2021 m., o kitas – naujame 220 pieninių karvių turinčiame ūkyje 2022 m.