14.06.2023

Praėjusią savaitę 28 ūkininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rumunijos dalyvavo Alta TRUE BLUE Ture Italijoje, kur aplankė 6 Šiaurės Italijos pieno ūkius su puikiomis gyvulių laikymo sąlygomis, gyvuliais, pasižyminčiais aukštu produktyvumu bei pavyzdingais reprodukciniais rodikliais.

Visuose aplankytuose ūkiuose naudojama Alta Genetics genetinė veisimo medžiaga bei DairyComp ūkio valdymo programinė įranga.

80% šalies pieno produkcijos pagaminama Šiaurės Italijoje. Kadangi šis regionas žinomas ir kaip didžiausias vyno gamintojas šalyje, tarp pieno ir vyno gamintojų vyksta nuolatinė kova dėl žemės.

Ūkiai, kuriuose lankėmės, savo pieną tiekia vietinio Grana Padano sūrio gamyklai, kur laikomasi taisyklės, kad karvės melžiamos 2 kartus per dieną. Sūrių gamyba dažnai statoma prie pat ūkio.

Mūsų gyvulininkystės sektoriaus vadovai vienbalsiai teigė, kad juos teigiamai nustebino toks aukštas Italijos ūkių lygis. Pirmenybė teikiama karvių gerovei, todėl ūkiai tampa tikru karvių rojumi!

Po kelionės prisiminimuose taip pat išliks skanūs vynai, svajingi peizažai, gerai pažįstami ir naujai sutikti žmonės bei daug žinių!

Iki pasimatymo kituose Alta ir Dimedium turuose!

Keletas akimirkų iš kelionės:

VIDEO ĮRAŠAS